Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вироком Дунаєвецького районного суду від 12 березня 2019 року визнано винною завідувачу фельдшерським пунктом у селі Пижівка Новоушицького району Ковальчук М.О. за ч.1 ст. 366 (“Службове підроблення”), ч.2 ст.191 КК України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) і, з врахуванням обставин справи, призначено покарання у вигляді позбавлення волі на 1 рік із позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на два роки.
За даними досудового розслідування, обвинувачена підробила «Табель робочого часу за вересень 2017 року ФАП с. Пижівка», куди внесла дані, що протягом 1-13 вересня 2017 року відпрацьовувала по 8 год. Насправді ж у ці дні вона перебувала у Росії на заробітках.
Таким чином, Ковальчук отримала з бюджету 1172 грн. 99 коп за фактично невідпрацьовані дні.
У судовому засіданні завідуюча зазначила, що у серпні 2017 року була у відпустці на 30 днів і мала приступити до роботи 1 вересня. Однак вчасно з відпустки не повернулася, оскільки в той час була на роботі в Росії. У табелі, який віддала на затвердження, і який заповнювала в кінці вересня, помилково заповнила, що була на роботі.
Так головуюча суддя у справі - Артемчук В.М. вказує, що стаття 191 КК України відноситься до корупційних злочинів відповідно до примітки до статті 45 КК України.
Чинним законодавством передбачено, що особа, яка вчинила корупційний злочин не може бути звільнена від кримінальної відповідальності відповідно до статей 45, 48 КК України і до неї не може бути застосовано статі 75,76 КК України, тобто звільнення від відбування покарання з випробуванням, а тому суд не міг обрати іншу міру покарання, ніж передбачено законом.